O nas

Film oczywiście pojawił się w moim życiu przypadkowo. Była to raczej konieczność wynikająca z powierzenia mi zadań związanych z prowadzeniem Telewizyjnej Wytwórni Filmowej Poltel.

W tamtych trudnych czasach polityczno-gospodarczej transformacji lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, wbrew zakazowi ówczesnych władz naszej kinematografii, podjąłem się zorganizowania obsługi filmowej serialu „War and Remembrance” dla amerykańskiej stacji NBC. To były moje pierwsze doświadczenia i początek dobrej szkoły, w której pobierałem naukę u wielkich reżyserów i producentów nie tylko Hollywoodu. Opuściłem TVP w związku ze zmianą jej dyrekcji, ale postanowiłem kontynuować to nowe, fascynujące przedsięwzięcie. Ciężką pracą, talentem i solidnością ludzi, którzy razem ze mną uczyli się u mistrzów światowej kinematografii, stworzyliśmy z czasem dom produkcyjny, który przyczynił się do powstania ponad trzydziestu polskich i zagranicznych filmów. Na tej liście znajduje się także szereg seriali telewizyjnych, które zyskały ogromny rozgłos i cieszyły się sporym uznaniem polskiej widowni.

Według ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego firma HERITAGE FILMS była statkiem flagowym polskiej kinematografii i z pewnością tak będzie pamiętana za swoją działalność, która niestety została zniszczona przez polityczno-medialną walkę z początku XXI wieku.

0:00
0:00